איך לדעת אם יין פתוח יותר מדי זמן?

מה קורה עם יין שפתוח יותר משבוע?

 

באופן כללי, יין שפתוח יותר משבוע כנראה ״התקלקל״. כמובן, כמו כל דבר בחיים וביין, יש יוצאים מן הכלל, כמו יין קינוח מחוזק (פורט ויינות עם אחוזי כהל מעל 18%)

 

איך לדעת אם היין התקלקל:

 

מומחה ליין ידע מיד אם יין כבר לא במיטבו בגלל שהיה פתוח יותר מדי זמן. ישנם אנשים שטוענים שיינות יכולים לשרוד שבועות אחרי שנפתחו, אך היין מאבד את הרעננות שלו תוך כמה ימים בלבד, ולכן מומלץ לשמור על בקבוקים פתוחים באופן מסויים שיאריך את חייהם. אז איך יודעים אם היין התקלקל?

 

יין הוא משקה חי ולמרות שזה  דבר טוב (הוא משתבח ומשתנה עם הזמן!) ברגע שפותחים אותו, היין נחשף לחמצן שמאיץ את תהליך הישון שלו (במקום כמויות מינימליות שדולפות לבקבוק דרך השעם במשך שנים ומיישנים אותו לאט פתיחת הבקבוק עושה זאת בבת אחת).

 

מראה:

היין לא צלול

 

ישנם יינות שלא מסוננים, כך שאינם צלולים מההתחלה. אם היין היה צלול כשהבקבוק נפתח ונהיה עכור לאחר מכן יש סיכוי שתהליך תסיסה קורה בבקבוק.

 

צבע

 

יין צעיר שנפתח הוא בדרך כלל בצבע אדום או סגול ססגוני ומלא חיים. כשיין נשאר פתוח ונחשף לחמצן הוא עובר תהליך כמו תפוח שמשחים, והצבע משתנה לחום עמום. יינות שמשחימים לאו דווקא מקולקלים, אלא נותנים לנו אינדקציה לכמות החמצן שהיין נחשף אליו. יינות מיושנים לרוב יהיו בצבע כזה, וזה דווקא סימן טוב. כמו כן, ישנם יינות (כמו אמרונה, או פורט טאוני) שצבעם מתחיל כחום יותר. אם יין שהיה פתוח לפני יום-יומיים והיה סגול ומהר מאוד השתנה לחום אז כנראה ישנם סימני גיל אחרים.

 

יש בועות קטנטנות

 

הבועות הן תוצאה של תסיסה שנייה בבקבוק. כן! הכנתם יין מבעבע! לצערינו זה לא יהיה טעים כמו שמפניה, אלא יותר חמצמץ כמו חומץ יין.

 

ריח

 

כשהיין פתוח וחשוף ליתר חמצן יהיו סימנים שהוא התקלקל בארומות, יכול להיות שתריחו את הארומות האלו-

 

חומץ

כרוב חמוץ

פלסטיק שרוף

צימוקים

תפוחים מבושלים

אגוז

 

למה היין התקלקל?

 

היין היה מקולקל מההתחלה, הסטטיסטיקה אומרת שבקבוק אחד מכל 75 בקבוקי יין מקולקל.

הבקבוק פתוח יותר מדי זמן וחשוף לחמצן.

 

טיפ: פקק ואקום יכול לעזור, אך ברגע שהבקבוק נפתח, היין נחשף לחמצן, ופקק ואקום יעצור חמצן נוסף מלהיכנס לבקבוק אבל, מה שכבר נמצא בבקבוק לא יצא ותהליך היישון התחיל.

 

טעם

 

יין שהתקלקל לא באמת ״התקלקל״. הוא לא יגרום לקלקול קיבה, אך זה כנראה לא רעיון טוב לשתות אותו. היין יהיה בעל טעם חד במיוחד עם טעמים נוספים של חומץ ופירות מבושלים כמו רסק תפוחים וצימוקים.

 

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד