המדריך המקיף: איך לבחור מקרר יין מומלץ?

אין דבר יותר מהנה מאשר לשתות כוס יין בסוף כל יום. על מנת שתוכלו לשמור על היין בצורה אידיאלית, יהיה עליכם לרכוש מקרר יין איכותי. אם בעבר מבחר מקררי היין היה מצומצם, המציאות הנוכחית שונה בתכלית . המבחר העשיר יכול לסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה מצד אחד, אך מצד שני המבחר הגדול עשוי לגרום לכך שתעשו בחירה שגויה. לשמחתכם הגעתם למקום הנכון! המדריך הבא נכתב על מנת לסייע לכם לרכוש מקרר יין מומלץ. המדריך מכיל את כל מה שאתם צריכים לדעת ולהכיר טרם הרכישה עצמה. כך תוכלו לבצע את הרכישה של מקרר יין אצל חנות יין או כל מקום אחר בלב שלם ועם ביטחון מלא שבחרתם את המוצר הכי טוב ונכון בשבילכם.

מקרר יין מומלץ

למה צריך מקרר יין?

עוד לפני שנכנס אל תוך הסברים מעמיקים, נסביר את החשיבות של מקרר יין. לא סתם כל חובב יין ירכוש בשלב כזה או אחר מקרר מיוחד שבו הוא יאחסן את הבקבוקים. הסיבה היא שעל מנת לשמור על היין, ישנו צורך להצטייד במקרר ספציפי. מקרר רגיל אינו מספק ליין את התנאים הדרושים על מנת לשמור עליו. לכן אם אתם חובבי יין – אין סיבה שלא תרכשו מקרר יין מומלץ. המקרר יאפשר לכם להנות מהיין באופן אידיאלי, דבר שלא תוכלו להשיג בפתרונות אחרים. אם לא די בשמירה על היין, מקררי יין איכותיים גם יכולים לשמש כרהיט לכל דבר ועניין. הנראות שלהם עשויה לשדרג את הדירה כולה. האפשרות השלישית היא רכישת מקרר יינות אינטגרלי, בעל עיצוב עוצר נשימה. כל מי שרוצה לשדרג את הדירה על ידי הוספת מקרר יין מומלץ חייב לבחור באפשרות הזאת.

מהם סוגי המקררים השונים?

על מנת שתוכלו לבחור מקררי יין עליכם להבין תחילה את הטכנולוגיות שבה הם פועלים מדחס וטרמו-אלקטרי.. השיטה המסורתית היא שיטת המדחס, כמו המקרר הביתי הרגיל – מערכת מכנית – מדחס וגז קירור. הטכנולוגיה השניה היא מקררים טרמו-אלקטריים – כלומר מקררים שהטכנולוגיה שלהם מבוססת חשמל. היתרון המשמעותי של מקרר יין טרמו-אלקטרי על פני מקרר יין מדחס הוא היעדר הרעידות, שקט ועלות נמוכה יחסית. אך גם למקרר יין הבנוי על מדחס ישנם יתרונות שונים כשהחשוב ביניהם הוא עצמת הקירור גבוהה ואחידה לאורך זמן.

איפה כדאי למקם את מקרר היין?

המיקום של המקרר יכול להיות קריטי מאוד, ולכן אסור להקל בו ראש. השאיפה תהיה כמובן למקם את המקרר במקום גלוי לעין, על מנת שהאורחים יצליחו להתרשם ממנו. אך אל תשכחו כי צריכת החשמל של רוב המקררים היא גבוהה, לכן מוטב שלא לשים אותו במטבח. אם מדובר על מקרר מעוצב תוכלו למקם אותו בסלון וכך גם תוכלו להגיש יין לאורחים מבלי להתאמץ. אך לכל אחד יש את הבחירה שלו בהתאם למבנה של הדירה ובהתאם לרצונות השונים.

מה ההבדל בין מקרר יין לבין מקרר ביתי?

כבר בתחילת המאמר הדגשנו כי אי אפשר לשמור יין בתוך מקרר ביתי. לכן צריך גם להסביר את ההבדלים בין מקרר ביתי רגיל ובין מקרר המיועד לבקבוקי יין. מקרר יין מומלץ יהיה בטמפרטורה קבועה של 17 מעלות צלזיוס ברוב המקרים. מקרר ביתי אמור להגיע באופן מקסימלי ל-8 מעלות צלזיוס. כך שההבדל המרכזי בין המקררים השונים הוא מבחינת עוצמת הקור. בנוסף מקרר ביתי הוא מקרר גדול שניתן לאחסן בו בקבוקי שתייה ואוכל. מקרר יין הוא מקרר קטן יותר שבו מומלץ לכם לאחסן אך ורק בקבוקי יין.

איך עושים את הבחירה? 

הבחירה אכן עשויה להיות מבלבלת, בטח כאשר תרצו לרכוש את המקרר הטוב ביותר. המלצה שלנו אליכם היא להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. הם בוודאי יצליחו להסביר לכם איזה מקרר יין מומלץ עבורכם. כל מה שתצטרכו להציג בפניהם זה את הדרישות וכמובן גם את התקציב. טיפ קטן מאיתנו, אם אתם מחפשים מקרר ליותר מ 30 בקבוקים אין מה להתלבט רק מקרר עם מדחס יתאים משום שהמערכות הטרמו-אלקטריות לא מספיק חזקות לקירור נפחים גדולים. אם מספר הבקבוקים קטן מ-30 הרי ששתי האופציות פתוחות ואז כדאי להתייעץ עם מומחים כדי לדעת מה הכי מתאים לכם.

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד