יין ואוכל: גבינה ויין

לכבוד שבועות קבלו את המדריך המקוצר להתאמת יין וגבינות.

 

יין אדום עוצמתי עם גוף מלא

cab-cheddar

יינות כמו קברנה סוביניון, סירה וזינפנדל מתאימים לגבינות עוצמתיות בטעמן. אנו ממליצים על גבינות קשות ומעט מלוחות כמו גבינת צ׳דר מיושנת על טוסט.

shiraz-gauda

 

גבינות מעושנות כמו גאודה מעושנת ידגישו את ארומות הטבק ביין שיראז.

 

 

 

 

יין ואוכל

גבינת מנצ׳גו תעזור להדגיש את הפירותיות של גרנאצ׳ה (גראנש) ספרדי.

 

יין אדום ארומתי עם גוף קל

 

יין ואוכל

יינות כמו פינו נואר ובוז׳ולה מתאימים לגבינות עדינות חצי קשות כמו גרוייר. אם תעדיפו גבינות רכות יותר, אנו ממליצים על גבינת ברי או קממבר, שהן עדינות אך מעט ״מסריחות״. דרך טובה לדעת כמה מסריחה צריכה להיות הגבינה- ככל שהיין בעל ארומות וטעמים יותר חזקים (כמו אדמה, פטריות), כך גם הגבינה צריכה להיות חזקה יותק.

 

יין לבן וגבינות:

 

קל יותר להתאים יין לבן לגבינות בגלל שאין בהם טאנינים. כמעט כל גבינה מתאימה ליין לבן, למעט גבינות כחולות (כמו רוקפור) שהן דומיננטיות מידי. הנה כמה התאמות יין לבן וגבינות שאנו ממליצים עליהם.

 

יין ואוכל

מקור הסוביניון בלאן בעמק הלואר שבצרפת, שם אפשר למצוא גם הרבה עדרי עיזים. גבינות העיזים מתאימות בצורה נפלאה לסוביניון בלאן או שרדונה יבש ללא עץ (כמו השרדונה של פלטר), בעיקר כשהם מתיישנות ומפתחות טעמים מתובלים מעט.

 

יינות מבעבעים חצי יבשים

 

יין ואוכל

יינות מבעבעים חצי יבשים כמו פרוסקו, למברוסקו ומוסקטו ד׳אסטי מתאימים בצורה מפתיעה לגבינות קשות יבשות ומלוחות כמו פרמזן.

 

יין ואוכל

פונדו בדרך כלל עשוי מגבינות שוויצריות כמו גרוייר המוציאה ארומה של אגוזים כשהיא נמסה. יחד עם הריזלינג חצי יבש ומתקתק, נוצר שילוב טעמים מתוק-מלוח נעים ומאוזן.

 

יין ואוכל

שרדונה עשוי באיזורים עם אקלים קריר יחסית ומאופיין בארומות פרחוניות ופירותיות וטעמי וניל ועץ. בשילוב עם גבינות מסריחות, השרדונה מנטרל את הריחות החזקים של הגבינה וזו הופכת ליותר נעימה ופחות אגרסיבית.

 

יינות קינוח

 

 יין ואוכל

 

באירופה בסוף הארוחה כשפותחים בקבוק של פורט נהוג להגיש אותו עם גבינה, והגבינה הכי מומלצת עם פורט מיושן היא גבינה כחולה כמו גורגונזולה. העוצמתיות שבגבינה מרגיעה את הטאנינים והאגרסיביות של היין המחוזק ומשאירה טעמים של פירות מיובשים, שוקולד וקפה.

 

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד