למה לא בזול? האלטרנטיבות שלנו ליינות יוקרה

אוהבים יין טוב אבל חיים על תקציב?…ברור.

הנה 5 יינות משובחים והאלטרנטיבות היותר נגישות שלהם.

שמפניה מול…

בלנד: שרדונה, פינו נואר, פינו מנייר

עלות מינימלית לאיכות טובה: כ-250 ₪

שמפניה הוא שם מותג ליינות מבעבעים מאזור שמפניה בצרפת. באזור מייצרים חלק מהיינות המבעבעים המשובחים והטעימים ביותר בעולם אך הם גם מייצרים כמות אדירה של יינות מבעבעים באכות ממוצעת יותר. חלק מהתשלום שלכם הוא עבור המותג, וממש לא חייבים בשביל לקבל יין איכותי וכיפי.

דנואה קלאסיק ברוט

בלנד: סירה, פינו נואר, שרדונה ומרלו

עלות אצלנו באתר: 99 ₪

יינות מבעבעים מאזורים אחרים בצרפת יינתו לכם חוויה מאוד דומה בפחות מחצי מחיר. אנחנו ממליצים על הדנואה קלאסיק ברוט. היינן של יין זה הגיע מאזור שמפן ונדד לאזור לימואה (LIMOUX) בו הוא מגדל כרמים אורגניים ממספר זנים. כיום נחשב דנואה ליקב הטוב ביותר לייצור יינות מבעבעים באזור ואולי אף לטוב ביותר מחוץ לשמפיין. יין זה הוא בלנד ייחודי של בלאן דה נואר שיוצר יין לבן מ 70% ענבים שחורים. התוצאה הוא יין המביא אלגנטיות ורעננות יחד עם פירותיות נעימה.

 

שאטונף דו פאפ מול…

בלנד: בעיקר גרנאש, סירה ומורבדר

עלות מינימלית לאכות טובה: כ-250 ₪

שאטונף דו פאפ הוא חלק קטן מהאזור הרחב של קוט דו רון שנחשב לאזור שמייצר את הבלנד GSM המשובח ביותר. ביין מורגשות שכבות חלקלקות של פירות ועשבי תיבול שמתעגלים לבסוף בפה. בקיצור, תענוג.

גרנאש-סירה 2014, דומיין דה לה מדלן

בלנד: גרנאש וסירה

עלות אצלנו באתר: 72 ש"ח

גרנאש וסירה הינם הזנים המוכרים של עמק הרון, אך יש להם גם היסטוריה ארוכה ברוסיון, אזור סמוך וקצת פחות מוכר. יין זה עשוי מסירה וגרנאש מגפנים בוגרות של היקב וליין טעם פירותי עשיר, טאנינים נעימים וסיומת ארוכה. 

 

ברונלו די מונטלצ'ינו מול…

בלנד: 100% סנג'ובזה

עלות מינימלית לאכות טובה: כ-230 ₪

ברונלו די מוטלצ'ינו הוא יין איטלקי המופק בכרמים הסובבים את העיר מונטלצ'ינו באזור טוסקנה. האזור בעל שם באומנות גידול הגפנים ומתמחה בעיקר בגידול ענבי הסנג'ובזה. היין ידוע בהשתבחותו הנהדרת עם השנים, במשך עשור ולפעמים אפילו כמה עשורים.

ארטה א צ'יינה, רוסו די טוסקנה, 2014

בלנד: 50% סנג'יובזה, 50% קברנה סוביניון

עלות אצלנו באתר: 82 ₪

"סופר טאסקן" הוא כינוי ליינות טוסקנה שמערבבים זנים מקומיים כמו סנגיובזה עם זנים שאינם מקומיים – לרוב קברנה סוביניון ומרלו, ויוצרים יינות עוצמתיים שזוכים לפופולריות רבה. זוהי דוגמה מצויינת ליין כזה והוא מיוצר על ידי משפחת מאסי הידועה שיינותיה זוכים בפרסים רבים שנה אחר שנה (כולל יין שזכה ב-94 נקודות בוויין ספקטייטור). יין נהדר המתאים באופן מושלם לאוכל איטלקי.

 

בורגון אדום מול…

בלנד: 100% פינו נואר

עלות מינימלית לאכות טובה: כ-230 ₪

אוהבי היין הצרפתי ידברו רבות על המורכבות המעודנת של הבורגון האדום. הפינו נואר מערבבים בתוכם נוכחות חזקה עם ארומה עדינה של ורדים, דובדבנים ואדמת יער שזורת פטריות.

פינו נואר מקומי

בלנד: 100% פינו נואר

עלות אצלנו באתר: 95 ₪

פינו נואר הוא זן קשה לגידול בארץ ולכן אינו נפוץ במחוזותינו. לכן היתה זו הפתעה נעימה למצוא יין זה שהוא נאמן לזן מצד אחד, אך ידידותי ובעל אופי מקומי מאידך. היין התבגר במשך 10 חודשים בחביות עץ צרפתי חדשות. הוא געל גוף קל עד בינוני עם חומציות מאוזנת וסיומת ארוכה. מתאים לארוחות קייציות קלות.

 

בורדו מול…

בלנד: קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק, מלבק ופטיט ורדו.

עלות מינימלית לאכות טובה: כ-170 ₪

היינות של אזור מדוק בבורדו הם בעלי טעם ארצי ואלגנטיות לא מתפשרת שלאכותם ורמתם לא הצליחו באמת להגיע בעולם החדש.

גרנד ריזרב 2015, יקב גסאק

בלנד: קברנה סוביניון, מרלו, סירה

עלות אצלנו באתר: 75 ₪

יקב גסאק הוא יקב ידוע המייצר יינות גרנד וין מצוינים (ויקרים). היין הזה מביא את הייחוס של היקב במחיר נגיש הרבה יותר מאחר והוא יוצר במיוחד עבור הספקים שלנו ואנחנו הצלחנו להשיג כמות מוגבלת למנויים שלנו. יקבי הכרם יושבים על אדמה יבשה מאוד שהיתה בעבר קרחון ועל כן שורשי הגפן צריכים לחדור עמוק מאוד לתוך האדמה בכדי למצוא לחות ומזון, מה שיוצר ארומות וטעמים עמוקים וייחודיים.

בקיצור, יינות טובים וזולים יחסית יכולים להימצא כמעט בכל מקום, רק צריך לדעת לחפש נכון! היכנסו לאתר שלנו להזמנת יינות עד הבית

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד