על שתייה מתונה – מה בריא?

ובכן, כדי לענות על השאלה – דבר ראשון נצטרך לחקור את הרכיבים של כוס היין שלנו.

 

שתייה מתונה

 

85% טוב: מרבית כוס היין כוללת חומרים כמו מים, אנתוציאנין (הפיגמנט שמקנה לצמח את הצבע האדום, שהוא גם אנטיאוקסידנט), פוליפנולים (הכוללים טאנין – תרכובת אורגנית חומצתית שנוצרת מהצמחים ורסברטרול שגם הוא נוגד חמצון ונחשב לבעל תכונות אנטי דלקתיות). כל החומרים הללו נחשבים לטובים מאוד עבורינו!

 

15% רע: הצד האפל של היין. מבחינה טכנית ביין יש בין 5.5%-21.5% "רוע" בצורת אלכוהול. אלכוהול או אתנול הוא נוירוטוקסין (רעלן) המפריע לפעילות החשמלית התקינה של העצבים וגם כמובן אחראי על היות השתייה כייפית. הרי כמובן שיין ללא אלכוהול – פחות כיף לנו לשתות :)

שתיה מתונה היא הסוד! מה המקסימום שאני יכולה/יכול לשתות ביום?

 

אם אתם אוהבים יין, כמובן שתחרגו מידי פעם. זה ברור ומובן. אבל אם אתם רוצים להימנע מלהשתחל לקטגוריה של שתייה מופרזת, אלו ההגדרות לשתיינות כבדה עפ"י משרד הבריאות משנת 2013:

 

שתיינות כבדה (מסוכנת): צריכה ממוצעת של יותר מ-2 מנות משקה ביום בגברים או יותר ממשקה אחד ביום בנשים. מקובל גם להגדיר כ-15 מנות משקה או יותר בשבוע לגברים ו-8 מנות משקה או יותר בשבוע לנשים.

אתם בטח תוהים מדוע גברים יכולים לשתות יותר מנשים והאמת היא שיש הסבר מדעי לכך! לגברים יש פי 2 יותר מהאנזים שהגוף זקוק לו במטבוליזם בצריכת אלכוהול מאשר לנשים.

 

ובכן, מסמיקים…?

 

לחיים סמוקות

 

האם אתם הופכים לאדומים כשאתם שותים? זה קורה בדרך כלל אחרי כוס אחת או אפילו פחות ולפעמים מרגיש קצת כמו פריחה על הפנים. יש אנשים שאפילו חושבים שהם אלרגיים לאלכוהול בגלל התופעה הזו. אך יותר סביר שפשוט יש לכם מחסור באנזים שנקרא ALDH (אלדהיד דהידרוגנאז) אשר נמצא בכבד ואחראי על פירוק האלכוהול. לידיעתכם, מחסור זה גם גורם לכם לבחילה מהירה יותר!

לסיכום,
הכירו את גבולותיכם! בסופו של יום שתייה מתונה היא נעימה יותר ולכן היא המפתח. וזיכרו, אנו, אוהבי היין, יכולים להיות השתיינים הבריאים ביותר אם רק נקפיד על כמויות נכונות! בהצלחה ❤

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד