פוקחים יין: סטפן צלניקר מיקב יפו

פוקחים יין והפעם עם היינן סטפן צלניקר מיקב הבוטיק יפו. ליקב יפו ול Devine יינות בוטיק יש מערכת יחסים ארוכה ופוריה וכבר אירחנו את היינות של יפו בארגזי החודש שלנו יותר מפעם אחת .


studiok0019b

מה הרגע שלך ואיך הגעת לתחום היין?

הגעתי לתחום היין דרך המשפחה שלי, שהתחילה ליצר יין כשהייתי בן 18. הורי הכירו בצרפת ושם התחילה האהבה שלהם ליין, ולאחר שבע שנים בצרפת הם החליטו לעלות לארץ ולהמשיך את מסורת ייצור היין גם בישראל. כשסיימתי את לימודיי בצרפת וסיימתי עבודה באזור סנט אמליון ובדרום אפריקה, הצטרפתי ליקב המשפחתי והפכתי ליינן היקב. עשיית היין שלנו משלבת טיפול מסורתי, אותו הכיר אבי בצרפת, עם טכנולוגיה מודרנית שרכשתי בעת לימודיי ועבודתי בצרפת ובדרום אפריקה.

מתי נוסד היקב ומה ייחודו?

יקב יפו הינו יקב בוטיק משפחתי בבעלות אבי, משה צלניקר, ובבעלותי. היקב הוקם במרתף ביתם של הורי, ביפו בשנת 1998. לאחר מספר שנות פעילות ביפו, המשפחה שלנו נטעה כרמים באזור עמק האלה, והעבירה את פעילות היקב לאזור. הייחוד של היקב שלנו טמון בכך שהוא משלב מסורת וחדשנות, סגנון עולם ישן וחדש, צרפת וישראל, והכל בא לידי ביטוי ביינות שלנו, וזו הסיבה שאנו אומרים שהיין שלנו הוא יין של ניגודים.

מה לא יודעים עליך?

לא יודעים שאני כבר לא ממש ילד… כולם חושבים שאני בן עשרים ומשהו, אבל האמת שאני יותר מתקרב לגיל 40, ואבא לילדים.

CNV000026

עם מי היית רוצה לשתות כוס יין, ואיזו?

אני מאוד אוהב לשתות יין עם משפחה וחברים, אוהב לבחון את היינות שלנו לאורך ציר הזמן ואוהב מאד גם לשתות יינות של יקבים אחרים, בעיקר ישראלים, ופשוט ליהנות לשתות ולהנות כמו שאבא שלי אומר בלי להתפלצן על היין.

יקב יפו

האם אתם מגדלים ענבים או קונים מכרמים?

יקב יפו שם דגש עיקרי בפעילותו על איכות העינב. מיקום הכרם מבחינת אזור גיאוגרפי, גובהו מעל פני הים, מבנה הקרקע, השיפוע והחשיפה לשמש הם נתונים שקובעים את איכות הענב. הבחירה במעבר לעמק האלה נבעה מתנאי השטח הייחודיים והמיוחדים של האזור. יש לציין שההיסטוריה, כמו גם תגליות ארכיאולוגיות, מלמדות שבאזור ייצרו יין מזה אלפי שנים. עשיית היין ביקב יפו משלבת מסורות וידע בשאיפה לייצר יין ייחודי לאזור וליקב, ולכן אנו מתמקדים בענבים הגדלים באזור וברובם מכרמים שבבעלות היקב, ויש לנו גם ענבים שאני קורא להם שחקני חיזוק, שגדלים בעיקר בצפון.

יקב יפו

ספר לנו על יין אחד מהקולקציה שלכם?

 Heritage יין הדגל של היקבזו בעצם מורשת, וביין הזה אנחנו עושים את הטוב ביותר כדאי להוציא יין גדול, יין שהוא בלנד משתנה משנה לשנה וזאת בכדי לשמור על הסגנון המיוחד שלויין עם עם נוכחות ואופי.

פינת הפירגון- פרגן ליקב אחר!

יקב שאני מוריד בפניו את הכובע זה יקב רמת הגולן, יקב שמשקיע במחקר ופיתוח בכרמים איכותים ויינות שיודעים להתישן ולהתפתח בצורה מיטבית.

איזה טרנד אתה רואה בשוק היין?

אני חושב שאנחנו מתבגרים ומתקרבים בצעדים קטנים למדינות של צרכני היין, אני מזהה תזוזה של צרכני היין לכיוון היין האיכותי ופחות ליינות הפשוטים והזולים, לצרכן כבר כן אכפת מה הוא שותה.

יקב יפו

פינת הקידום – האם יש טעימות ביקב ואיפה ומתי?

יקב יפו,נמצא במושב נווה מיכאל שבעמק האלה, מארח קבוצות וארגונים במרכז המבקרים הממוקם אל מול נוף פתוח ופסטורלי לכרמים, ומאפשר אירועי בוטיק קטנים עד בינוניים בלב ליבו של אחד מחבלי הארץ ההיסטוריים והיפים ביותר במדינת ישראל. מדי שישי בין השעות-11:00-17:00 מתקיימות טעימות ביקב. אנחנו מאד

אוהבים לארח אנשים ביקב שלנו, והקשר הבלתי אמצעי עם המבקרים תמיד משאיר בהם תחושה וטעם מיוחדים.

יקב יפו

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד