פוקחים יין: איגי אלוני מיקב ברבדו

מה הרקע שלך ואיך הגעת לתחום היין?

אני בן מושב קדרון עוסק בחקלאות מילדותי, המשפחה שלי מעבדת כרמים לענבי יין מעל ל 130 שנה באזור כרמי יוסף. משסיימתי את לימודי הכלכלה בפקולטה לחקלאות, היקב שייסדה המשפחה החל לצבור פופולריות רבה והחלטתי לקחת על עצמי את תחום השיווק והמכירות במקביל לתפעול היקב.

תמונה משפחה

מתי נוסד היקב ומה יחודו?

היקב נוסד רשמית בשנת 2001 עם עשיית היין הראשון של היקב שהופקו ממנו  3,000 בקבוקים בלבד. יחודו של היקב מורכב מכמה אלמנטים שחוברים יחדיו: עשיית יינות רק מענבים שהמשפחה מגדלת,  התמחות חקלאית של למעלה מ 130 שנות גידול כרמים לענבי יין, מיקומו של היקב במרכז הכרמים שבבעלות המשפחה-דבר  שאין כמותו  בישראל כיום, וגורם מכריע ביצירת יינות מחומרי גלם טריים ואיכותיים, מיקום גאוגרפי של היקב באחד מאזורי היין הטובים בישראל,ולבסוף  עשיית יינות על ידי  שני בני המשפחה- ייננים המתמחים בעשיית יין  ובעלי תואר של פרופסור בתחום היין.

 

מה לא יודעים עליך?

התחלתי בתחום היין בזכות אהבתי לאדמה ולעבודה המשפחתית, ואני נשאר בתחום היין בזכות האנשים שאני פוגש יום יום ובזכות העובדה שתחום העיסוק שלי עוסק במוצר שגורם לאנשים להיות שמחים יותר.

עם מי היית רוצה לשתות כוס יין, ואיזו?

למרות הבנאליות זו תשובה מתבקשת- עם יעל, השותפה שלי לעשייה, לחיים ובלי ספק האמא הטובה בעולם. ועד שמתפנה הזמן לעשות זאת – סוג היין כבר ממש לא משנה!

מיכלי נירוסטה על רקע הכרם

מה ההשפעות שלך?

אני מאמין שהחיים קצרים מכדי לעשות דברים שאתה לא אוהב, לכן אני מקפיד לעסוק במשהו שעושה שמח לאנשים , ושאני נהנה לעשות אותו לא פחות.

האם אתם מגדלים ענבים או קונים מכרמים?

כפי שכתבתי- אחד הדברים היחודיים שמאפיין את היקב שלנו הוא היותו ממוקם במרכז הכרמים שבבעלות המשפחה. כרמים  אשר אנו מגדלים בעצמנו מעל ל 130 שנה.

 

ספר לנו על יין אחד מהקולקציה שלכם?

יינות היקב, לשמחתי נהנים מפופולריות רבה כל אחד בקטגוריה שלו. בקטגוריית הצוננים-השרדונה והרוזה, בקטגוריית האדומים- היינות הזניים -קברנה סובניון, מרלו ושיראז, בקטגוריית הבלנדים – הקופאז',  ובקטגוריית יינות הפרימים – סדרת הLANDMARK  החדשה ופורצת הדרך. אך יותר מכל בתקופה האחרונה אני נהנה לשתות את הרוזה שלנו- יין המשקף את חזון היקב- עשיית יינות נגישים לשתייה,מאוזנים, מלאי ארומת פרי-שניתן לשתות בכל עת , בכל מקום ובעיקר עם כל אחד.

 

פינת הפירגון- פרגן ליקב אחר!

ישנם כל כך הרבה יקבים טובים בארץ שמייצגים אותנו בכבוד בכל העולם. אך אין ספק שהיקב שהוביל את מהפיכת היין בארץ והעלה את רמת עשיית היין, השפיע רבות על שיפור אופן גידול ענבי היין וההתייחסות של החקלאים לעולם הזה הינו יקב רמת הגולן-  זהו יקב שמייצר יינות איכותיים בכל רמות המחיר האפשריות וזוכה להערכה רבה בארץ ובעולם.

 

איזה טרנד אתה רואה בשוק היין?

כיוון שישראל היא מדינה חמה וכיוון שבאקלים חם נהוג, וכדאי לשתות משקאות צוננים אז אין ספק שהצלחת היינות הלבנים בארץ היתה רק שאלה של זמן. אך כיוון שבאופן אבסורדי, האקלים החם אינו מיטיב עם גידול ענבי יין לבנים ולמעט מספר אזורי גידול מצומצמים ומספר  קטן של זני ענבים לבנים המסוגלים לגדול ולהפיק ענבים איכותיים -אז אני צופה שהיקבים, המגדלים ענבי יין אדומים איכותיים ימשיכו ויציעו יותר ויותר יינות לבנים המופקים מענבים אדומים, כלומר יינות רוזה. לטעמי רוזה הינו היין האולטימטיבי למזג האוויר הישראלי וניתן לשתות אותו בכל יום בשנה.

סוכה בין כרמים

האם יש טעימות ביקב ואיפה ומתי?

היקב פתוח בכל יום שישי בין השעות 1100-1400 , היקב ממוקם מול הישוב כרמי יוסף,במרכז הכרמים של המשפחה.

 

רוצים לטעום את היינות של איגי? לחצו כאן!

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד