פוקחים יין: זאב דוניה, יקב סוסון ים


checking chenin blanc grapes

הבלוג של DEVINE פותח בסדרה חדשה – פוקחיים יין – שבה נספר בכל פעם על יקב או יינן ישראלים ששווה להכיר.

כדי לפתוח את הסדרה פנינו לזאב דוניה, הבעלים והיינן של יקב סוסון ים. זאב הוא אדם רחב אופקים ומענין, מעבר להיותו יינן מצויין שמלווה את DEVINE מתחילת דרכנו. זאב מכין יינות מיוחדים עבור המנויים שלנו, ובדרך חושף אותנו לזני ענבים ייחודיים בנוף המקומי (כמו קונואז וסנסו), ולסגנונות שונים של זנים מוכרים (כמו מוסקט יבש). רצינו להכיר לכם לא רק את היינות של זאב, אלא גם את היינן.

מה הרקע שלך ואיך הגעת לתחום היין? 

 

אני איש קולנוע במקור, וזאת השכלתי הפורמלית. בשנת 1995 ביימתי והפקתי סרט דקומנטרי על יין, בא"י, בשם: "בשכיבה במקום אפל וקריר" …  5 שנים אחר כך הוקם יקב סוסון ים…

 

מתי נוסד היקב ומה יחודו?

 

היקב הוקם בשנת 2000  במושב בר גיורא. מבחר הזנים או פורטפוליו הזנים/ יינות: שנין בלאן, זינפאנדל, גרנאש-מורוורד- פטיט סירה, ועוד מבטאים את ייחודו של היקב, ואפיונו   "האחר".  Not the main stream

מעבר לכך, פילוסופיית הייצור היא: התערבות מינימליסטית של היינן בתהליכים, שפרושה או תוצאותיה: יינות לא תעשייתיים, אלא "נגיעה אישית".

 

מה לא יודעים אליך?

לא אוותר על קפה לעולם… וגם: אני אדם מאמין, ללא בית כנסת, ללא כיפה על הראש, שחושב שעבודתי ביקב היא עבודת קודש. בלי מרכאות.

 

עם מי היית רוצה לשתות כוס יין, ואיזו?

אנטואן דה סנט אקזיפרי, סופר ענק שכתב את הנסיך הקטן ועוד. אשב איתו על כוס של "אנטואן" כמובן ואנסה לשמח את ליבו עם היין. אני מעריך שהוא יהיה איש שיחה מרתק ואין לדעת איזו פנינים ייצר המפגש.

 

Sea Horse Winery- Ze'ev Dunie

מה ההשפעות שלך?

הסרט" "האיש שנטע עצים"  (ושטונף דה פאפ).

 

האם אתם מגדלים ענבים או קונים מכרמים?

מרבית הענבים גדלים בכרמי הנחלה האורגניים,  אשר נמצאים במושב בר גיורא.

 

mourvedre  2008 corrected

 

ספר לנו על יין אחד מהקולקציה שלכם?

אנטואן 2013 שבוקבק לפני שבועות ספורים, מכיל לראשונה 5 זנים. סירה-סנסו-קונואז-מורוודר-גרנאש. חלק מזנים אלה ניטעו באופן בלעדי על ידינו. הדרך היחידה, אולי, לתאר את היין הזה היא: השלם גדול מסכום חלקיו…

 

בארגז Devine החודש הרוזה של סוסון ים מככב, איך היית ממליץ לשתות אותו?

רוזה הוא יין כייפי שנועד ללוות ארוחות  קלות, החל מפיצה, דרך בשר עוף, סלט וגבינות. או לחילופין ללא ארוחה, כמשקה בפני עצמו, על המרפסת בסוף היום, ואם אפשר- מול הים….

פינת הפירגון- פרגן ליקב אחר!

השאלה הכי קשה כאן.  יש לא מעט יינות מצוינים שמיוצרים בארץ כיום, ולכן אני מעדיף לשבח את התעשייה ככלל.

 

איזה טרנד אתה רואה בשוק היין?

יש לא מעט אופנות מתחלפות. ואני ממש לא בעד התופעה הזאת. יינות יותר "רזים" או מאופקים, מהוללים  כיום ע"י קבוצה מסוימת של "מביני יין". יין הוא אמנם מוצר צריכה, אבל יש לו גם פוטנציאל לגרום לחוויות הרבה יותר מרחיקות לכת מאשר החוויה הפיסית הפשוטה, לאמור: טעים או לא טעים, חמוץ, מתוק, כבד, אלכוהולי….טרנד זה נושא לשיחה פשטנית  small talk. יין טוב באמת, מעיף אותך למחוזות אחרים…..

 

האם יש טעימות ביקב ואיפה ומתי?

היקב, במושב בר גיורא פתוח למבקרים בתיאום מראש בלבד, כולל סופי שבוע.   0544-843495 (אורלי).

 

 

לטעום עוד מהיינות שזאב הכין במיוחד בשביל Devine

 

james 2013 בקבוקים במסדר 006 (1)

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד