פוקחים יין עם גלעד מיקב פלם

מה הרקע שלך ואיך הגעת לתחום היין?

ההיסטוריה המשפחתית שלנו שזורה בהיסטוריה של תעשיית היין הישראלית , כבן לאב שהיה הישראלי הראשון שסיים את לימודי היינות באוניברסיטת דייויס בקליפורניה והיה שותף לתחילת המעבר מיינות קידוש ליינות איכות בישראל , שותף לעשייה של קברנה סוביניון רוטשילד 1976 בתקופה שהתחילו לדבר על זני ענבים בארץ , לאחר מכן משפחתנו ואני בתוכה בסוף שנות התשעים היינו שותפים למהפכת יקבי הבוטיק שהוקמו בישראל והיינו בין חמשת יקבי הבוטיק הראשונים שהוקמו בישראל , במהלך השנים האחרונות אנו שותפים להכרה באזור הרי יהודה כאזור יין מוביל , אנו שותפים להקמת הקוורטט של הרי יהודה שסימן את האזור בעולם כאזור יין איכותי והוציא את הבשורה של האזור לעולם.

מתי נוסד היקב ומה יחודו?

היקב נוסד בשנת 1998 בשותפות מלאה שלי ושל גולן עם אמנו קמי ברצון משותף להקים יקב המתמחה ביינות איכותיים ברמה הגבוהה ביותר שנותנים ביטוי לאזור בו הם גדלים. וכך היה…הייחוד של היקב הוא ההקפדה על עשיית יין איכותית , סגנון אלגנטי מאוד מובהק של היינות עם אופי מאוד ייחודי של גולן יינן היקב היקב וניסיון אין סופי להוציא את הטעמים הייחודים של הכרמים שלנו ולהביא אותם לתוך הבקבוק .

מה לא יודעים עליך?

הרבה דברים ואולי טוב שכך …

עם מי היית רוצה לשתות כוס יין, ואיזו?

בעיקר עם אשתי האהובה ושלושת ילדינו שכרגע הם עדיין לא בגיל אבל זה יגיע עוד כמה שנים.

מה ההשפעות שלך?

ביקב כמו שלנו סך החוויות שאנו עוברים כבני אדם בא לידי ביטוי ביין. כל ביקור באזורי היין המובילים בעולם משאיר חותם והשפעה, כל טעימת יינות מכל אזור מעלה מחשבות לגבי מיצוי הפוטנציאל האזורי בו גדלים הכרמים שלנו, וכל חופשה משפחתית מחוברת תמיד ליין בדרך זו או אחרת.

האם אתם מגדלים ענבים או קונים מכרמים?

גולן מעורב בגידול הענבים בכל הכרמים שלנו שחלקם בבעלותנו וחלקם בנויים על חוזים ארוכי טווח עם כורמים שאנו עובדים איתם מתחילת דרכינו. היחסים עם הכורמים הם כאלה שאנו עובדים איתם בצמידות על כל גפן וגפן.

 

יקב פלם

ספר לנו על יין אחד מהקולקציה שלכם?

הפלם קמליה שיצא בפעם הראשונה מבציר 2018 , זהו יין לבן מהרי יהודה שבא לתת ביטוי לחלקות המובחרות ביותר בשילוב עם הרצון של גולן לפתח יין מיושן בחבית שמבוסס על ענבי שרדונה. מחקר מעמיק בנושא חביות ליינות לבנים הולידו שילוב מעניין של יין המיושן בחבית גדולת ממדים (500 ליטר) בשילוב עם חביות קטנות. התוצאה יין מיושן שמצליח לשמור על רעננות ופריחות ושם את הפרי במרכז. השם נולד מתוך הערכה והאהבה לאמא שלנו ששותפה להקמת היקב מהרגע הראשון ועד היום ממלאת תפקיד חשוב ומרכזי ביקב.

פינת הפירגון- פרגן ליקב אחר!

יקב קסטל עשה בשנים האחרונות תהליך מאוד יפה של התפתחות ומעבר ליקב חדש, אני חושב שלעשות את קפיצת המדרגה הזאת זה לא פשוט בכלל.

איזה טרנד אתה רואה בשוק היין?

בעולם היין יש יותר תהליכים איטיים ופחות טרנדים, כרגע יש מגמה שמאזנת יותר את היחס של צריכת היין הלבן והרוזה מול היין האדום.

האם יש טעימות ביקב ואיפה ומתי?

היקב פתוח לטעימות יין כל יום משעה 10:00-16:00 ובימי ו משעה 10:00-15:00 .

 

יינות יקב פלם באתר DEVINE 

 

היכנסו לאתר הבית שלנו למידע מעניין ורכישת יינות בוטיק מומלצים ומיוחדים.

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד