פוקחים יין עם יקב צפרירים

פוקחים יין עם לורי לנדר מיקב צפרירים

מה הרקע שלך ואיך הגעת לתחום היין?

הגענו לתחום היין כשהאיזור שלנו, בעמק האלה התחיל לעבור שינוי והכורמים התחילו לגדל כרמים לצורך איכות הפרי ולא כמות (פירוק האגודות וסוף הבולשביקיזם). הכרנו את רוני ג'יימס, שהקים את יקב צרעה ודגל בעשיית יין שמבוסס על הכרות ועשייה עם ענבים מהאזור, טרואר מקומי, וקיבץ מסביבו אנשים מהאזור שלנו בהרי יהודה.

 

יקב צפרירים

 

 

מתי נוסד היקב ומה יחודו?

היקב הוקם בשנת 2005 והיום מיצר 7000 בקבוקי יין בשנה.

מה ההשפעות שלך?

השפעות…אם מדובר ברוזה, אז היינות החדים ומדויקים וגם פירותיים של פרובנס, אדומים – הבלנדים הגדולים של שירז / קברנה סוביניון של אוסטרליה.

האם אתם מגדלים ענבים או קונים מכרמים?

אנחנו עובדים עם כורם אחד, בשיתוף פעולה מעולה. נוכחים בכרם, בודקים, מחליטים על מועד בציר ותמיד נוכחים ובוצרים. גם מגדלים כמות קטנה.

ספר לנו על יין אחד מהקולקציה שלכם?

לבנין הרי יהודה הוא סימן ההיכר של היקב, מעין 'תעודת זהות'. הוא ממסך מורכב מענבי סירה, פטיט סירה (דוריף) קברנה סוביניון. היין נקרא על שם חורבת לבנין, יישוב מימי בית שני, בסמוך לכרמים. הענבים גדלים בעמק למרגלות צפרירים ובעמק האלה. היין התיישן במשך 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקני, הוא בעל צבע סגול עמוק וטעם עשיר ועגול, עם טעמי פירות יער ותאנים, עשבי תיבול ופלפל שחור, הסיומת ארוכה וקטיפתית – יין עם נוכחות מושכת וממושכת.

פינת הפירגון- פרגן ליקב אחר!

אני מעריצה את דורון רבהון מיקב ספירה, יינן שעושה רק יינות לבנים, מדויקים, עשירים בטעמים, מאוד אלגנטיים. הוא בעל חך רגיש ומורכב במיוחד.

איזה טרנד אתה רואה בשוק היין?

נראה לי שיש מגמה של עשיית יינות אדומים "קלסיים" במובן האירופאי יותר משהיה בעבר, יינות מדויקים ופירותיים  – ובאותו זמן יינות של 'הים התיכון' בסגנון. גם מעבר מסגנון יינן כמו ארקדי פפקיאן (מישל רולן) ליינן שעובד בצורה מאוד אירופאי כמו ערן פיק.

האם יש טעימות ביקב ואיפה ומתי?

טעימות ביקב: בימי שישי ושבת מרכז המבקרים של היקב פתוח לקהל לטעימות מ-11:00 עד 17:00. בימים ראשון עד חמישי יש לתאם מראש. מושב צפרירים משק 48; 052-4493042; 052-4284329.

3dab82_61a78116405540cc9dc685eca26eeaec-mv2_d_2454_1638_s_2

 

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד