3 עצות לבחירת יין שמתאים לקיץ

הקיץ הגיע ועימו החום הנורא. בין אם אתם רוצים יין לארוחה או ללגימה לבדו, רצוי לבחור יינות שמתאימים לעונה ולא פחות חשוב מכך – להגישם בטמפרטורה הנכונה.

home-69

החשוד המיידי – יינות לבנים

יינות לבנים מתאימים מאוד לקיץ בהיותם קלים יותר וגם בגלל שהם מוגשים קרים. אבל יש יינות שיותר יתאימו לקיץ מאחרים – חפשו יינות עם גוף קל, חמצמצים ובלי השפעה של עץ. דוגמאות ליינות כאלו הם יינות ורדחו וסוביניון בלאן. את היינות האלו יש להגיש קרים – סביבות 10 מעלות צלסיוס. מכיוון שהמקרר שלכם קר יותר, הוציאו את היין כרבע שעה לפני ההגשה כדי שיתחמם מעט ויגיע לטמפרטורה הרצויה.

 

יינות רוזה – הכוכב החדש של הקיץ

רוזה הוא יין שאהוב עלינו במיוחד בקיץ ואף כי מקורו בפרובנס, יש היום מגוון הולך וגדל של יינות רוזה ישראליים. חפשו רוזה בעל צבע ורוד בהיר עד בינוני, שהוא יבש אך יש בו גם פרחוניות, פירותיות ומעט חמיצות כמו זה של אלונה וקסטל. כיף לשתות רוזה כזה לבדו או עם ארוחות קייציות קלות ומומלץ לקרר לטמפרטורה דומה לזה של יין לבן.

 

יינות אדומים – אין צורך לוותר עליהם בחודשי הקיץ

אמנם יינות אדומים נתפשים לרוב ככבדים יותר ומתאימים לעונות קרות יותר, ניתן למצוא יינות קלים ומרעננים יותר המתאימים למזג האויר החם. יינות כדוגמת גאמיי, פינו נואר וואלפוליצלה שהם בעלי גוף קל וחמיצות שגורמת ליין להרגיש מרענן יותר. מומלץ להגיש את היינות האלו בסביבות 12 מעלות ולשתות לבדם או עם ארוחות מגוונות שכוללות גם עוף ובשרים קלים.

 

אז הצטיידו בהתאם ועברו את הקיץ הזה בשלום!

צוות DEVINE

 

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד