4 יינות עולם חדש שחייבים לנסות

את סגנונות היין נוהגים לחלק לעולם חדש וישן. מהו "עולם ישן" ו"עולם חדש"?

 ב"עולם ישן" מתכוונים ליינות אירופאים ושיטות הכנה מסורתיות ומדויקות שעברו מפה לאוזן במשך שנים רבות. החוקים קפדניים, החידושים נדירים והמסורת מקודשת. דוגמה טובה למסורת כזו היא חקלאות בעל, כלומר כרמים ללא השקיה. איטליה, צרפת, פורטוגל, ספרד וגרמניה הן המדינות המובילות את העולם הזה. את יינות העולם הישן מתארים במילים כמו אדמתי, מינרלי, עפיץ, אלגנטי, אלכוהול נמוך וכמבטאים את הטרואר (הביטוי של הקרקע והאקלים ביין).

 ב"עולם חדש" מתכוונים לאזורים שהחלו לייצר יינות רק לאחרונה, במאה ה-20, דוגמת ארגנטינה, דרום אפריקה, ארה"ב, ישראל, ניו זילנד, אוסטרליה, סין ועוד. מקומות אלו לקחו טכניקות מהעולם הישן, והתאימו אותן לתנאי האזור. לייננים יש יתרון של ידע וטכנולוגיה מתקדמת, והם פחות כבולים למסורות ישנות. באירופה, למשל, הכרמים שתולים בצפיפות, אך ברוב העולם הכרמים מרווחים יותר, ומאפשרים לטרקטור לנסוע בין השורות, מה שמאפשר התקנה של מערכת השקיה. מכיוון שאין את החוקים הנוקשים של העולם הישן, הייננים יכולים לשנות את סגנון היין כדי להתאימו להעדפות הקהל. את יינות העולם החדש מתארים במילים כמו פירותי, עץ, מלא, עגול, אלכוהול גבוה ובשל.

החלוקה לא דיכוטומית, באזורים החדשים יש גם ייננים שבוחרים לאמץ סגנון טבעי ומסורתי, בעוד באזורי העולם הישן יש שבוחרים בשיטות חדשות יותר ומסורתיות פחות.

 מפת העולם 4 יינות עולם חדש שחייבים לנסות:

1. סוביניון בלאן מניו זילנד. שוק היין הניו זילנדי פרץ ב 30-40 השנים האחרונות והזן הידוע והמיוחס ביותר עם האזור הוא הסוביניון בלאן. הס"ב הניו זילנדי הוא בעל מאפיינים ייחודיים ומובחנים: בנוסף לחומציות ולגוף הקל האופייני לזן, יינות האזור מפגינים אף ארומטי וטעמי פירות טרופיים. סוביניון בלאן, מאסל פוט.

2. שנין בלאן מדרום אפריקה. כולם מכירים את השרדונה והסוביניון בלאן, אבל זן נוסף שכדאי מאוד להכיר הוא שנין בלאן. מקור הענב בעמק הלואר בצרפת ובמדינות העולם החדש הכי שכיח לראות אותו בדרום אפריקה ששם הוא נקרא לפעמים גם "סטין". השוו את הגרסא הצרפתית הנהדרת  של שנין בלאן מאזור ווריי  עם גרסה דרום אפריקאית זו של סיטרוס אנד ויין. שניהם מבטיחים שילוב נהדר של חומציות וטעמי דבש ותפוח ירוק.

3. דוריף נהדר מאוסטרליה. דוריף הוא זן המשמש לייצור יינות אדומים ומכונה גם פטיט סירה. הזן גדל בעיקר באוסטרליה, ארה"ב, צרפת וישראל. יינות המיוצרים מזן זה מצטיינים בעפיצות ובטנין חזק ולפיכך מתיישנים היטב. לרוב מדובר ביין כהה מאד, עצמתי ובעל גוף חזק ומודגש. בארומות ניתן להבחין בריחות של עשבי תיבול ופלפל שחור. דוגמה מצויינת לדוריף יחד עם שירז ניתן לטעום בשני היינות הבאים דוריף שיראז, דארק קורנר

4. ואי אפשר לשכוח גם את היינות המקומיים. למרות שיין יוצר כאן כבר לפני אלפיים שנה, התעשייה המקומית היא צעירה ומוגדרת כעולם חדש. יקב אהוב עלינו במיוחד הוא סוסון ים שמייצר את היינות שלו במינימום התערבות של היינן, כך שיש ביטוי רב ביותר לזנים, לקרקע ולשנת הבציר. אחד היינות הנפלאים של היקב הוא האלול – בלנד של קברנה סוביניון, פטיט סירה וסירה. היין ארומטי מאוד וניחן באיזון ובמבנה טובים שחושפים טעמים וניחוחות של דומדמניות וגרגירי יער שחורים ואדומים על רקע שופע תבלינים.  נסו את אלול של יקב סוסון ים.

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד