תנו לפינוטאז' צ'אנס!

בגלל ששם הזן מזכיר פינו נואר, הרבה חושבים שהפינו נואר והפינוטאז' דומים. זה לא נכון. לפינוטאז' יש טעם ומראה שמזכיר שיראז למרות שטכנית פינו נואר ופינוטאז' הם סוג של בני דודים. אז איך רק עכשיו התחלנו לשמוע על הזן הכהה וטעים הזה? לצערנו הוא התמודד עם מוניטין שלילי בעשרים השנים האחרונות, אך למזלנו הפינוטאז' אך ורק משתפר.

pinotage.jpg

 

קצת היסטוריה על הזן הדרום אפריקאי:

 

פינוטאז' הינו תוצרת של זיווג בין הזן פינו נואר וסינסו. פינוטאז' נוצר בפעם הראשונה בדרום אפריקה ב1925, ע"י המדען אברהם פרולד. פרולד שם לב שפינו נואר התקשה לגדול במזג האוויר החם בדרום אפריקה, אז הוא החליט לזווג את הפינו נואר עם סינסו- זן שגדל בקלות בתנאי הגידול הדרום אפריקאים, במטרה לשמר את טעמי הפינו נואר, אבל שיוכל לגדול בחום.

 

התוצאה?

 

להפתעת פרולד, התוצאה של הזיווג היתה ענב עוצמתי וסגול, מלא טאנינים שלא הזכיר את הפינו נואר והסינסו. למרות הטעם השונה היום פינוטאז' הוא הזן השני הכי נפוץ בדרום אפריקה.

 

אז למה היה מוניטין שלילי?

 

בגלל הצלחת הזיווג, הגפן העמיד גדל בכמויות וצבעו העמוק הרשה ליצרנים לדלל את היין, כך שהתוצאה היתה יין דליל, זול והמוני. מה שהייננים לא ידעו עדיין זה שליצר פינוטאז' מוצלח זה יותר מסובך. למזלנו בשנים האחרונות הייננים בדרום אפריקה החליטו להתמקד בזן וליצר ממנו יין איכותי וטעים.

 

למה לצפות מפינוטאז'?

 

בגלל הענב העוצמתי וצבעו העמוק, פינוטאז' מתאפיין בטאנינים מורגשים, פירות בשלים ומתוקים וטעמים אדמתיים כמו טבק.

pinotage flavors.jpg

 

אז מה מבדיל בין פינוטאז' טוב ורע?

 

מפינוטאז' שעשוי כמו שצריך אפשר לצפות לטעמים בולטים של פירות שחורים ובשלים כמו שזיפים ופטל אדום ושחור. בבציר טוב במיוחד, אפשרי אפילו למצוא טעמים של גמבה אדומה. בנוסף, יהיו גם טעמים פחות פירותיים, כמו רטבי תיבול מתקתקים וטעמים אדמתיים של אניס, טבק, טעם מעושן ואפילו משהו שמזכיר בייקון. תהייה עפיצות עוצמתית ומורגשת, אך עם סיומת נעימה. אפשר לצפות לחמיצות גבוהה, אך משולבת היטב באופן לא חודר.

 

למרות שעוצמתיות הזן עוזרת ליין להתבטא, זה גם מה שיכול מהר מאוד להפוך את היין לרע. אם הוא עשוי לא טוב, החמיצות יכולה להיות גבוהה מדי, ולגרום לאלכוהול להיות מורגש בצורה לא נעימה שמזכירה אציטון. יכול להיות שבתהליך היצור השאירו את היין במגע עם הקליפות לזמן ארוך מדי מה שמשפיע על מרירות גבוהה ולא נעימה שמזכירה זפת שרוף.

עובדת פינוטאז'! בגלל שקליפות הפינוטאז' כל כך מלאות בטאנינים ונוגדי חימצון הייננים בדרום אפריקה מתחילים את תהליך התסיסה בטמפרטורות גבוהות לזמן קצר כדי להבליט את הטעם המרוכז ולהרגיע את העפיצות וממשיכים את התסיסה בלי הקליפות.

 

 

 

לכתבה באנגלית

30 ש״ח מתנה

נרשמים לניוזלטר* ומקבלים 30 ש"ח מתנה לרכישה בחנות.
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע ראשונים על המבצעים ואירועי הטעימות הכי חמים.

*לנרשמים חדשים בלבד